Amerika Lise
Diploması

DualDip Nedir?

Öğrencinin gün içinde normal okulu ile birlikte akşamları online olarak Amerika’dan öğretmenlerin yabancı dilde verdiği derslere gireceği ve sonucunda iki ülkenin de lise diplomasına sahip olduğu programdır. DualDip çift diploma programı dünya eğitim standartlarını yükseltmeyi amaçlayan Academica tarafından gerçekleştirilir. Academica bünyesindeki okullar;

• Eyalet ve Federal düzeyde akreditedir

• NewsReport’un 2018 Yılı Eğitim Raporuna göre 20.548 okul arasından ilk 100’de 13 adet okula sahiptir

DualDip Programının Öğrencilere Sağladığı Faydaları

smiling girl wearing academic dress
smiling girl wearing academic dress

Yabancı Dil Gelişimi

DualDip programı kapsamında öğrencilerin gireceği dersler yabancı öğretmenler tarafından İngilizce dilinde verilmektedir. Ayrıca aynı sınıfta farklı ülkelerden öğrenciler bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci, hem öğretmenleriyle hem de sınıf arkadaşlarıyla İngilizce kullanarak anlaşma ve dil pratiği yapma şansını elde etmiş olur.

Kültürler Arası Etkileşim

DualDip kapsamında dünyanın farklı yanlarından öğrenciler ve öğretmenler buluşarak etkileşime girerler. Öğrencinin yaptığı kültür alışverişi; kendisinin vizyonunu geliştirmesini, farklı kültürleri tanımasını ve dünya vatandaşı olma yolunda önemli adımlar atmasını sağlar.

person holding USA Flag
person holding USA Flag
man in blue crew neck shirt wearing black framed eyeglasses holding green ceramic mug
man in blue crew neck shirt wearing black framed eyeglasses holding green ceramic mug

Teknoloji Etkileşimi

DualDip programı online gerçekleştirilen bir programdır. Öğrenciler teknolojik cihazlarını ve uygulamaları kullanarak teknolojiye hakimiyetlerini arttırırlar. Bu da yakın geleceğin nitelikli insanların en çok öne çıkacak özelliklerden “teknolojiyi kullanarak öğrenebilme” yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.

Sorumluluk ve Zaman Yönetimi

Öğrencinin kendi okulunun üzerine DualDip programı ile ekstra dersler alması sorumluluk duygusunun gelişmesini ve zaman yönetimi yeteneğinin güçlendirilmesi sağlar. Bu yetenekler, kariyer yolculuğu boyunca ihtiyaç duyulan yetenekler olup öğrencinin üniversite ve kariyerine bir adım önde başlamasını sağlar.

200+
Okul

150 000+
Öğrenci

5000+
Öğretmen

Cognia
Amerika Birleşik Devletleri merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Mükemmellik kriterlerine göre ilk ve orta öğretim kurumlarına akreditasyon verir

Florida Eyaleti Eğitim Bakanlığı, okul bölgelerinden, kamu ve özel eğitim kurumlarından gelen eğitim verilerinin tek deposudur.

Ulusal Mavi Kurdele Okulları
Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanlığı'nın Ulusal Mavi Kurdele Okulları programı, öğrenciler arasındaki sosyal eşitsizliğe karşı harekete geçen yüksek performanslı okulları ödüllendiriyor.
The College Board

CollegeBoard, her yıl milyonlarca Amerikalı lise öğrencisinin üniversiteye hazırlanmasına yardımcı olan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

DualDip
Program Tanıtımı

İkinci Diplomanızı
Amerikadan Almak İçin